Guitar Rig 3

Na wstępie zaznaczę, że do programu Gitar Rig 3, podchodziłem jak pies do jeża, bowiem korzystałem z programu AmpliTube 2, który jak sadziłem, zadowalał mnie do końca.

Program Guitar Rig to drogi, lecz profesjonalny soft symulujacy wzmacniacze, kolumny i efekty gitarowe, przygotowany przez firmę Native Instruments. I powiem, chłopaki odwalili kawal DOBREJ roboty. Modulacje nie pierdza ani nie szumią (za bardzo), a przestery... SA PO PROSTU ZNAKOMITE! Delikatne rockowe, przez fuzzy, distortiony aż po heavy metalowe gratifiery etc. Naprawdę super, nie buczą, bardzo klarown, nie mulą, mają mnóstwo mocy i pięknie brzmią! Przyznam, bawiłem się tylko presetami 'firmowymi', ale skoro one mnie zszokowały, to własnoręczna zabawa efektanmi musi był jeszcze lepsza.

GR3 posiada masę wzmacniaczy (JCM800, Plexi, Twin Reverb, Mesa dual itp.), paręnaście kolumn (Vintage, Rock, Metal etc.), dużo mikrofonów (dynamiczne i pojemnościowe z możliwościa ustawiania ich pod różnymi kątami) mnóstwo swietnych efektów (DS-1, Tubescreamer, Supervibe, różne pitch shiftery, chorusy, flangery phasery itd), kaczki, i funkcje pozwalające na udziwnienie swojego brzmienia.

Wzmacniacz Marshall Plexi z dedykowaną kolumną

Wszystko stoi na najwyższym poziomie, ale PRZYPOMINAM! Mozna ściągnąć wersję demo, podając mail firmie Native Instruments. Wtedy dostajemy linka do sciągania. Jedna sesja demo trwa 30 minut, nie mozna zapisywac wlasnych setów, nie działa opcja 'total recall" (cokolwiek by to było). Niestety, program żre sporo mocy, więc przyda się szybki komputer.

 

Link do strony pobierania : http://www.native-instruments.com/index.php?id=gr3demo

Serdecznie polecam ten program wszystkim, początkującym i zaawansowanym muzykom.

 

Pozdr.