Laney Hard Core Max 30R


Wykonanie: 7/10
Wzmacniacz jest już nie produkowany, więc jest to bardzo istotny punkt. Ewidentnym mankamentem wykonania tego comba są słabej jakości plastikowe narożniki, które lubią odpadać. Poza tym nie ma się do czego przyczepić. Solidna metalowa osłona głośnika, solidna obudowa i reszta elementów jest dość dobrej jakości i mnie przynajmniej nic się w nim jeszcze nie popsuło.

Wyglad: 8/10
Cóż combo jak combo, mnie się podoba. Ładne logo, metalowa krata na przedzie, dobrze prezentujący się 10 głośnik.

Brzmienie: 7/10
Ciężko oceniać brzmienie, jednym podpasuje innym nie. Mnie ten wzmacniacz akurat siadł. Clean jest ciepły i przyjemny. Teraz przester. Bardzo dobrze według mnie brzmi na lekkim przesterze, takim trochę bluesowym, czy na lekkim crunchu. Szatana na nim nie ukręcimy, ale w hard rocku też daje rade. Ciekwaym rozwiązaniem jest przycisk max, który zmienia brzmienie przesteru, na takie bardziej "metalowe". Ja osobiście gram na nim HC i tu sprawdza się wyśmienicie. Zdecydowanie na plus zalicza sie wbudowany reverb, który nadaje dźwiękowi przestrzeni i dynamiki.

Jakosc I Cena: 8/10
Używanego Laneya HCM30R można kupić na allegro za 350-400zł. Uważam że jest uczciwa cena gdyż wzmacniacz jest solidnie wykonany (poza odpadającymi rogami) i brzmi naprawdę dobrze.

Ogolna Ocena: 8/10
Laney HardCoreMax30R to świetna propozycja dla ludzi szukających dobrego sprzętu za rozsądną cenę. Za wspomniane 350-400zł dostajemy dobry sprzęt, który sprawdzi się na próbach i małych koncertach, oferuje niezłej jakości brzmienie i 10 głośnik. Świetna propozycja zwłaszcza dla młodych muzyków.