Peavey Rage 158

Wykonanie: 9/10
Cały piec wykonany jest wzorowo. Skóra idealnie naklejona, nigdzie nie odstaje. Gałki może trochę za miękko chodzą, ale to tylko moje małe wybredności. Wszelkie opisy gałek i przełączników czytelnie i wyraźnie opisane. Gniazda (w sumie 3) mocno trzymają kabel, aczkolwiek gniazdo Input dosyć szybko się wyrobiło częstym wkładaniem i wyciąganiem kabla. Tylnia częśc pieca też jest dobrze wykonana. Głośnik Blue Marvell, solidnie zamocowany. Obudowa otwarta.

Wyglad: 9/10
Logo Peavey z plastiku, przymocowane na dwie śruby, ładnie komponuje się z panelem z potencjometrami. Gałki w stylistyce dość vintagowatej, nie trzeszczą, ani nie sprawiaja większych problemów przy graniu. Wszelkie opisy gałek i przełączników czytelnie i wyraźnie opisane.

Brzmienie: 9/10
Piec testowałem na Epiphone Junior i na Ibanezie RG 270. Ogólnie piec oferuje nam 2 kanały clean i lead przełączane
dźwigienką, a nie jak we większości pieców przyciskiem. Trójpunktoy equalizer i gałki: Low Mid i High, oraz jeszcze jedną ciekawszą niż post gejny i prigejny mozliwość przełaczenia na tryb Modern i Vintage. No to włączmy piec. Charakterystyczne stuknięcie i już można grać. Rozpoczne od kanału czystego. Jest bardzo miły dla ucha, a dzięki technologii Transtube w jakiej został stworzony piec, naprawde brzmi prawie jak lampa. Dzieki odpowiednim kręceniom gałkami można z niego wycisnąć brzmienia od takiego do bicia akordów, gdzie wyraźnie czuć środek, jak i taki do akustycznych solówek z górą na pierwszym planie. Niestety zawodzi tu przełącznik Modern/Vintage, ponieważ nie słychać róznicy pomiędzy trybami. No to czas na przester. Ogólnie jest to przesterek uniwersalny. Bo i Metal na nim ukrecicie, blues i soft rock. Przełacznik Modern/Vintage sprawuje się tu idealnie, bo na Modernie mamy bardziej nasycone, dobre do
metalowych riffów brzmienie, a na Vintage taki bluesowy oldschool. Oczywiście korektor tez działa cuda

Jakosc I Cena: 10/10
Szukasz dobrego, głosnego (sic!! W domu gram nie wiecej jak 4/10 na Przesterze, i 5/10- na czystym, bo głosniej się nie da, naprawde ma spory zapas mocy), taniego a zwłszcza uniwersalnego pieca, to Peavey Rage 158 jest dla ciebie.

Ogolna Ocena: 10/10