Marshall MG100DFX


Dane techniczne:
Moc: 100W
Głośnik: 1x12'
Wzmacniacz tranzystorowy
2 kanały
niezależny korektor EQ w każdym kanale
przycisk Clean/Crunch
przycisk OD1/OD2
regulacja Contour
przełączanie kanałów przyciskiem nożnym
wejście CD
wyjście liniowe z symulacją brzmienia głośnikowego
wyjście słuchawkowe z symulacją brzmienia głośnikowego
cyfrowe efekty, przełączane przyciskiem nożnym
cyfrowy pogłos
pętla efektowa z regulacją Mix i Level
układ FDD (symulator brzmienia lampowego)

Piec bardzo dobrze brzmi. Clean jest bardzo ładny, okrągły i ciepły- symulacja lampy się dobrze spisuje. Przester nieco mi nie odpowiada, ale znam bardzo wiele osób które kochają ten piec tylko za brzmienie overdrive, więc wszystko zależy od gustu. Combo zawiera cyfrowy reverb, flanger, chorus, delay. Brzmią bardzo dobrze. Reverb jest bardzo "pełny".
W piecy spotykamy się z dość niespotykanym rozwiązaniem- wiatraczkiem chłodzącym końcówkę mocy. W wypadku cichego grania w domu może to przeszkadzać, ponieważ cały czas słyszymy delikatny szum silnika.
Jakość wykonania jest niezła ale mogłoby być lepiej. Chodzi tu o małe niedokładności przyklejenia "skóry" widoczne w dolnych kątach koło głośnika, czy też śruby- każda jest jakby zjechana podczas montażu. niby nic ale to trochę szokuje w wypadku fabrycznego sprzętu. Dodam że mój egzemplarz został wykonany w Indiach. Całość jest ciężka więc przenoszenie jest trochę kłopotliwe.
Polecam zakup tego pieca, jest wart swojej ceny. W tym przedziale cenowym MG100DFX jest moim zdaniem drugim piecem który warto kupić. (Oprócz Peavey Bandit)