Epiphone DR100


Wykonanie: 7/10
Gitara jest bardzo ładnie wykończona, żadnych śladów kleju na łączeniu gryfu z pudłem, co widziałem już kilka razy u gitar w tym przedziale cenowym. Podstrunnik jest mocno osadzony. Całościowo gitara sprawia wrażenie bardzo solidnej konstrukcji. Akcja strun natomiast mogłaby być ciut niższa i jest to chyba jeden jedyny mankament wykonania instrumentu. Ja zniwelowałem to ścierając trochę płytkę na mostku.

Wygląd: 8/10
Gitara prezentuje się naprawdę bardzo ładnie. Nie ma
jakichś niedomalowań, rozeta jest bardzo ładna, główka klasycznie wykończona jak na Epiphona. Żadnych braków tutaj nie dostrzegłem. Z tego co wiem, występuje ona w trzech wykończeniach kolorystycznych. Ja mam egzemplarz TB.

Brzmienie: 7/10
W gitarze nad dźwiękami niskimi przewagę mają tony średnie i wysokie. Oczywiście dużo zależy również od rodzaju założonych strun. Jednak gitara brzmi stosunkowo jasno i przede wszystkim selektywnie. W moim odczuciu brakuje jej jednak swoistej soczystości w brzmieniu, które nie ma tej głębi.

Jakść I Cena: 7/10
Nie jest to sprzęt z górnej półki - to oczywiste. Jednak za tę cenę otrzymujemy naprawdę solidnie wykonany instrument o nie najgorszym brzmieniu. Z całą pewnością instrument przeznaczony jest dla początkujących i trochę bardziej doświadczonych gitarzystów.

Ogolna Ocena: 7