Gitara akustyczna -Epiphone DR200CE

Bowiem gram na tym moim Epi ponad roczek - mam podstawy by wyrazić o niej swoje zdanie, a mam czas, to coś skrobnę.


Epi - kupiłem je za około 600 zł, w Music Dealerze (bodaj). Jako że półtora prawie roku temu byłem niedoświadczony prawie w ogóle, po prostu wziąłem ją bo mi się bardzo podobała i ładnie brzmiała. I tak to,

Wygląd - świetny kawał gitary. Bez niedoróbek wizualnych, mahoń na bokach i spodzie to arcydzieło, cudownie się mieni (to samo z gryfem), jest soczysty i głęboki. top z czegoś jasnego też bardzo zachęcający. Bardzo estetyczny pickguard, ładna rozeta oraz efektowne logo na łezce sprawiają że pudło naprawdę cieszy oko. Pokładowy preamp również należy do tych estetyczniejszych.

Wygoda - szyjka jest po prostu bajeczna. Jak chwytam gitarę do ręki, ma mwrażenie jakbym brał kunsztowne dzieło sztuki, gryf jest smukły, ale dość gruby. Cutaway bardzo dobrze wykonany, dostęp do wysokich pozycji bezproblemowy. Niska akcja strun, pudło dobrze dopasowuje się do ciała. Wygoda na piątkę.

A teraz najważniejsze, gwóźdź programu, największa szycha testu etc itp itd.
BRZMIENIE!
Moim zdaniem - powala. Czysta, ostra górka, świetnie reagująca na dynamikę gry, wyważony środek i mocny zwarty dół. I jeszcze jedna rzecz - to co mnei urzeka przy każdym akordzie - niesamowita wręcz ilość harmonicznych w brzmieniu. Od każdego wielodźwięku powietrze wibruje niesłychanie, rzecz rewelka. W Gitarze tej jest też przetwornik piezo, lecz ja używałbym go raczej w ostateczności, ew w sposób jaki podałem niżej.


Nawet nagrałem krótkie demko, nieco nierówno, ale trudno się mówi. Nagrane mikrofonem T.Bone SC450 podłączonym do Alesisa IO|2, 48khz i 320kbps (ale to wrzucie różnicy nie robi), ustawionym 10 cm od pudła i około 20 ponad nim, oraz z przetwornika piezo, sygnały po zmiksowaniu i lekkie obróbce dają W MIARĘ autentyczne brzmienie.
Pronto, link - http://w280.wrzuta.pl/aud...0_i_alesis_io_2

Mam niestety wielkie, wielkie zastrzeżenie do tego modelu Epiphone'a. Bowiem gitarę oddawałem na gwarancji z racji tego, że struny nad pierwszym progiem wisiały niedorzecznie wysoko, bodaj dwa milimetry? Na szczęście po szybkiej i sprawnej interwencji żadnych kłopotów technicznych.

Podsumowując - gdy traficie na dobry egzemplarz, to gitara zdecydowanie warta swojej ceny. Świetne brzmienie za przystępną kasę.
Dla zepsołu Egitarników

Cyssiek