Cort M520


Wykonanie: 8/10
Gitara wykonana celująco jak na tę cenę. Bardzo dobre materiały użyte do jej konstrukcji. Gryf jest wklejany w korpus, co bardzo dobrze wpływa na jej sustain. Jest zresztą niesamowicie wygodny. Progi nabite są idealnie. Gitara stroi we wszystkich pozycjach. Niska akcja strun. Ale uwaga - może się przytrafić model z wypinającym się gniazdem na jacka.

Wyglad: 10/10
Gitara jest po prostu piękna. Ja miałem ją w kolorze
przypalanym. Kremowe ożyłkowanie, vintageowe potencjometry i puszki na hambuckery dają jej niesamowitego uroku. Do tego dochodzi jeszcze bardzo zgrabna główka z układem kluczy 3x3.

Brzmienie: 8/10
Gitara z racji mahoniowego korpusu brzmi tłusto i ciemnie. Tym samym świetnie sprawdza się w bluesie i hard rocku. Potencjometrtone działa na zasadzie push-pull, co po rozłączeniu daje nam namiastkę fenderowskiej szklanki. W gruncie rzeczy daje nam to wszystko bardzo uniwersalną paletę brzmień.

Jakosc I Cena: 9/10
Gdy kupowałem tą gitarę, kosztowało ona prawie
1500 zł. W tym momencie jej cena oscyluje w granicach 1200 zł (2007/2008 rok). Jak za tę cenę, jest to bardzo dobre wiosło, zarówno dla początkującego, jak i zaawansowanego gitarzysty.

Ogolna Ocena: 9/10