J&D Re-4 BK


Jest to mój pierwszy artykuł więc prosiłbym o wyrozumiałość :) Zapewne niedługo napiszę coś na temat Bossa OS-2.

J&D Re-4 BK:

# Mostek: Tremolo
# Klucze: Die-Cast (olejowe)
# Podstrunnica: Palisander
# Korpus: Olcha
# Gryf: Klon
# Progi: 22

Wykonanie:

W tym miejscu zaczyna się to czego chyba mało kto się spodziewa. Gitara jest bardzo dobrze wykonana, oczywiście nie warto szukać porównania do takich gitar jak Gibson czy Fender bo i ich cena jest znacznie wyższa od ceny testowanej prze ze mnie gitary. Z czystym sumieniem mogę dać bardzo dobrą ocenę dla tej gitary w kategorii jakość/cena jeżeli chodzi o jej wykonanie. Korpus wykonany jest z drewna olchowego a nie jak to bywa często w gitarach z tego przedziału cenowego sklejki. Warto podkreślić że nikt nie potrafi ocenić drewna z jakiego został wykonany korpus do Washburna X10 czy też X12, i czy w ogóle jest to drewno tak więc pod tym względem wszystko jest elegancko. Często słyszy się opinie że mostki czy inne elementy w gitarach typu Ever Play Stratocaster są źle przymocowane, odpadają, łamią się i tym podobne, warto jednak pamiętać że nie jest to gitara Ever Playa. Wszystko się trzyma swojego miejsca i jest tam gdzie być powinno.

Brzmienie:

Trudno opisać jest brzmienie za pomocą słów no i niestety przyszło mi się z tym zmierzyć. Gitara była podłączana prze ze mnie do wielu wzmacniaczy, efektów i tym podobnych i za każdym razem wypadała bardzo dobrze. Może wydać się to dziwne ale na niektórych wzmacniaczach brzmiała tak sama jak Samick Av3 a przecież jest on od niej dwa razy droższy. Gitara nadaje się zarówno do ostrzejszych brzmień jak i do łagodnego bluesa. Czysty dźwięk jest delikatny zaś przester dzięki układowi H-S-S mocny. Duży wpływ na brzmienie ma posiadany przez nią pięcio pozycyjny przełącznik oraz dwa potencjometry tonu. Możliwości regulacyjne brzmień w samej gitarze są bardzo duże a jeżeli dodamy do tego jeszcze jakiś dobry efekt to możemy się już nieźle pobawić.

Podsumowanie:

Gitara idealnie nadaje się dla osób zaczynających przygodę z tym instrumentem. Jest bardzo tania przez co dużo nie stracimy kupując ją a potem rezygnując z gry. Ze swej strony mogą zagwarantować że nie zniechęci ona nikogo do gry na gitarze. Grałem na Washburnie X10 i jego przystawki łapią więcej szumów i pisków od tych zamontowanych w opisywanej prze ze mnie gitarze. Lepiej mieć pewną drewnianą gitarę niż tak samo wykonaną albo i gorzej z niepewnego drewna. Jedynym minusem jest wajcha, która praktycznie się nie przydaje. Jak wszystkim dobrze wiadomo powajchować można lecz w gitarach od tysiąca złotych w górę w innym wypadku to po prostu nie ma sensu. Jeżeli masz kupić Soundera, Ever Playa czy Sky Waya lub inny podobny twór, wstrzymaj się i kup J&D - nie pożałujesz. Warto też wspomnieć że model RE w sumie niczym nie różni się od EG, eg jest droższy przez to że był robiony w USA jednak na prawdę niczym nie różni się od RE, nawet wykonaniem..

Ocena:

Ogólna ocena: 8/10
Cena/Jakość: 10/10
Brzmienie: 7/10
Wygląd Zewnętrzny: 10/10