Digitech DF-7


Pedał posiada 7 różnych modeli przesteru, są to w kolejności:
-Ibanez Tubescreamer TS-9
-DOD Overdrive/Preampr 250
-Boss Ds-1
-Pro Co Rat
-Boss MT-2 Metal Zone
-Digitech Metal Master
-Electro Harmonix Big Muff

Każdy z tych przesterów jest dopracowany na prawdę pieczołowicie, i każdy ma swoje walory, każdy brzmi inaczej, każdy ma w sobei coś innego. Zdecydowana większość przesterów jest jednak raczej do lżejszego grania, potężnej miazgi z tego efektu raczej ukręcić się nie da, chociaż thrash czy hc można na nim bez obaw grać. Świetną rzeczą są symulacje kolumn głośnikowych, które uaktywniają się dopiero po podłączeniu efektu wejściem "Mixer". Nawet na zintegrowanej karcie dźwiękowej można osiągnąć całkiem zadowalające brzmienie.
Efekt posiadam już około drugiego miesiąca, i jestem bardzo zadowolony. Oscyluję w muzycę typu thrash/hc, ale bardzo często gram rock, punk, czy postpunk. Nie będę specjalnie rozpisywał się o każdym rodzaju brzmienia, gdyż najlepiej jest, kiedy sami je uslyszycie i ocenicie.
Próbki każdego z efektów są nagrane bezpośrednio przez wejście liniowe, z włączonymi symulacjami kolumn. Ustawienia efektu znajdują się w załączonym dokumencie tekstowym.
Podsumowując: Świetny, bardzo uniwersalny efekt, który może nie zabija brzmieniem, ale daje bardzo satysfakcjonujące osiągi jak na taką cenę i możliwości.